Технології, які застосовуються у виготовленні значків

Карбування (штампування)

Карбовані значкиТехнологія штампування дозволяє виготовляти тривимірні випуклі вироби і є вигідною в тих випадках, коли необхідно випускати продукцію великими тиражами, понад 2000 шт. При маленьких тиражах на вартість виробів лягає велика вартість оснащення, а протяжний хід її виробництва, підвищує терміни виконання замовлення.

На початку процесу виготовлення у специфічній комп'ютерній програмі робиться точне тривимірне креслення виробу, після чого матеріал переходить на спеціалізований фрезерувальний верстат, який висікає зразок. Далі зразок при потребі піддається доопрацюванню ручним способом гравірувальник, потім з нею працює майстер оснащення. Після чого вироби карбуються і обтинаються на потужному верстаті з подальшою ручною обробкою і виведенням. Для штампування найбільш пристосовані такі метали, як - мідь, латунь і алюміній.

Травлення (хімічне гравірування)

Найбільш популярний метод вироблення виробів - це травлення. Видатні якості даної технології: швидкість у створенні і не висока ціна при дрібних і середніх тиражах. Виріб містить лише два рівні, однак при цьому з високою точністю зображуються обриси і слова ескізу. Мінімальна товщина ліній здатна досягати до 0,15 мм.

При виробництві, зверху на метал фотографічним методом переноситься картинка. Потім на металі (звичайно це марки латуні) витравляється хімічними розчинами поглиблення, що точно відповідає малюнку. На наступному кроці з готових пластин на верстаті обтинаються вироби підходящої форми.

Лиття

Литі значкиМетод лиття робить можливим випуск виробів найвищої складності, з хорошою розробкою навіть найдрібніших деталей, так як ця технологія застосовується для виготовлення ювелірних виробів. Потрібно зауважити, що лиття - це трудомісткий, тривалий і дорогий процес, особливо при великих тиражах.

Короткий опис технологічного процесу виглядає таким чином: спочатку вирізається дуже чіткий зразок виробу, потім з нього виготовляються форми для лиття. Після цього в готові форми заливається сплав металу, і після того, як вони охолонуть, вони розбираються, а готові вироби вручну обробляються і поліруються майстром.

Заливка полімерною смолою

Корпоративні значкиЗа допомогою заливки полімерною смолою, можливо, виготовляти будь-які тиражі, як маленькі, так і дуже великі, і при цьому з мінімумом витрат часу.

Полімерна смола має унікальні властивості:
- надає виробу додаткового обсягу;
- додає насиченості і яскравості кольорам;
- захищає кольори від вигорання;
- захищає виріб від дрібних механічних пошкоджень.

Вальцювання

Вальцьовані значкиВальцювання значків є найбільш швидким способом виробництва значків, і до того ж найбільш доступним. Заздалегідь підготовлена, роздрукована і вирізана поліграфія необхідного діаметра, укладається з комплектом заготовки для значка в спеціальний верстат для виготовлення значків. Після чого, двома натисканнями важеля ми отримуємо готовий значок.